BAŞKANIN MESAJI

Küçükler Grubu olarak globalleşen dünyada uzun yıllar ayakta kalabilmek için değişim felsefesini benimseyip krizleri fırsata çevirmeyi ilke edindik. 

Küçükler Grubu olarak kalıcı olmak için temel değerlerimizi belirledik. Kurum kültürümüzün temelini oluşturan bu değerler; adil ve dürüst olmak, inançlara ve farklılıklara saygı göstermek, alçak gönüllü ve yardımsever olmak ile bilimsel teknolojiyi etkin bir şekilde kullanmaktır.

Grubumuzun uzun yıllar varlık gösterebilmesi ve asırlık şirketler listesinde yerini alabilmesi için değişmeyen tek şeyin değişim olduğu anlayışını benimsiyoruz. Tabii değişim, sancılı ve zor bir süreç. İnsanlar zaman zaman değişmek istediklerini fakat alışkanlıkları nedeni ile sabır gösteremediklerini ve başarılı olamadıklarını söylerler. Ben bunu hep bir örnekle açıklarım;

70 yıl yaşayan bir kartal türü vardır. Ama bu kartallar 40 yaşına geldiklerinde bir karar vermek zorundadırlar. Çünkü 40 yaşında, kartalın pençeleri sertleşmiş, gagası kartlaşmış, tüyleri uçmaya elverişsiz olmuştur. Değişime karar veren kartal çok yüksek bir kayaya çıkar ve sert darbeler ile gagasını kayaya vurarak gagasını düşürür. Gagası iyileşince pençelerini tek tek söker ve yine iyileşince tüylerini koparır. Bu sayede 30 yıl daha yaşar. Küçükler Grubu olarak, uzun yıllar varlık gösterebilmek için bu kartal gibi globalleşen dünyada değişim felsefesini benimseyip, krizleri fırsata çevirmeyi ilke edindik. Yatırımlarımız kapsamında, bu değişim ve gelişim ilkesini personellerimize benimsetmek adına şirket için eğitimleri oldukça önemsiyoruz.

Scroll to Top